Kemirgen (Fare ve Sıçan) Kontrolü

Kemirgen kontrolüne yönelik uygulamalarda;

1.Adım :Kemirgenlerin gezindiği barındıkları yerlerde inceleme yapılması populasyon yoğunluğunun ve türün belirlenmesi.

2.Adım :Katı ve sıvı yem formülasyonunda rodentisit içeren kilitli-kilitsiz her türlü hava şartlarına dayanıklı yem istasyonlarının incelemede yapılan tespitler doğrultusunda yerleştirilmesi.

3.Adım :En az 15 gün ara ile yem istasyonlarının kontrolü yenilen veya bozulan yemlerin değiştirilmesi, yemlerin yenilip yenilmediğine göre istasyon ilave edilmesi.

4.Adım :Kemiricilerin üremesini teşvik eden yem kaynakları ve barınma yerleri bertaraf edilmesi, ikinci bir infektasyonu (fare yoğunluğu) engellemek için ve infektasyon sıklığını azaltmak için  uygulamaların devam edilmesi.

5.Adım : Gerekli görüldüğünde ve istenildiği taktirde canlı yakalama kapanları veya yapışkanlı istasyonların kullanılması.

6.Adım :Gerekli hijyenik tedbirlerin alınması (çöpler ve yiyecek atıkları ortamdan kaldırılmalı) kemirgen girişini engelleyecek ve uzaklaştırmayı amaçlayıcı materyallerin kullanılması ile sanitasyon ve tecrit durumları ile ilgili olarak danışmanlık hizmetinin sunulması.Adres : Örnek Mah. Şehit Aydın Bozkurt Sokak No:3A Ataşehir - İstanbul
Tel : 0216 317 97 99 - 317 69 61 Fax : 0216 317 63 30 E-mail : kutlu@kutluilaclama.com.tr
Tüm Hakları Kutlu İlaçlama`ya Aittir. Sitede Yer Alan Yazı ve Fotoğraflar İzinsiz Kullanılamaz.
IRM Ajans